Bestyrelsen:

Bodil Vestgaard, formand, valgt af skolekredsen Per Juul Schmidt, valgt af skolekredsen Preben Tamborg, valgt af skolekredsen Linda Nielsen, forældrerepræsentant Jacob Gregersen, forældrerepræsentant Bjarne Egeskov, medarbejderrepræsentant.

Organisation

Ledelse

Forstander

Mariann Kordif

Forretningsfører Souschef

Kristian Torp Nielsen

Skoleleder

Jakob Petersen

Afdelingsleder Hus 4

Tina Rasmussen

Afdelingsleder Hus 6

Morten Rasmussen

Afdelingsleder Hus 2

Jesper Lindgreen

Leder Skolen ved Søen

Anna-Sophie Trolle

Administration

Forretningsfører Souschef

Kristian Torp Nielsen

Kontor

Anette B. Eriksen

Kontor

Jette Jakobsgaard

Psykolog

Jens P. Sigaard

Psykolog (1/9- 2019)

Tove Langager Jespersen

Psykolog

Nete Rigenstrup

praktikant psykologistuderende

Rosa Rundblad

Konsulent

Jacob Cilius Vinsten Christiansen

Læringscenter/IT

Læringscenter assistent

Ditte Eriksen

Læringscenter assistent

Amalie Skov

IT-Pedel

Lars Petersen

Læringscenter

H.C. Benner

Underviser

Dorte Johansen

Hus 2

Afdelingsleder Hus 2

Jesper Lindgreen

Underviser

Bjarne Egeskov

Underviser

Stine Ditlevsen

Underviser

Heidi Bedsted

Underviser

Thorbjørn Friis

Underviser

Mette Knudsen

Underviser

Mette Mørch

Underviser

Trine L Faldborg

Underviser

Michael Duelund Ebsen

Underviser

Denko Starcevic

Underviser

Michelle Domaille

Hus 4

Afdelingsleder Hus 4

Tina Rasmussen

Underviser

Allan Pilegaard

Underviser

Anders Holst Buchtrup

Underviser

Charlotte Pedersen

Underviser

Hanne Wermuth

Underviser

Kenneth V. Hansen

Underviser

Signe Wind

Underviser

Troels W. Lund

Underviser

Anders C. Lind

Underviser

Ulla Høgsbro

Underviser

Carsten Steffensen

Underviser

Lars S. Carstensen

Underviser

Lasse T. Hansen

Hus 6

Afdelingsleder Hus 6

Morten Rasmussen

Underviser

Brian Hansen

Underviser

Camilla Mark Walther

Underviser

Christina Tornmark Henriksen

Underviser

Danny Skaarup

Underviser

Majken M. Almlund

Underviser

Marianne Lis Nielsen

Underviser

Mette Biehl

Underviser

Mette Marie Hemmingsen

Underviser

Susanne Wassini

Underviser

Tage Bebe

Underviser

Rie Jørgensen

Underviser

Anne-Sofie Nordland Nielsen

Stalden

Stalden

Anne I. Møller

Stalden

Pernille Irgens-Hansborg

Stalden

Karsten B. Hansen

Køkken

Køkkenleder

Johanne Hess

Køkkenhjælper

Bente Madsen

Smørrebrødsjomfru

Lise Døssing Hansen

Kok

Ane Nordholm

Ernæringsassistent

Mie M. Nielsen

Køkken

Janne Mørkenborg Skræp

Køkkenmedhjælper

Sara Kjær

Køkkenmedhjælper

Lise Lotte Grave

Elev

Kristina Egebjerg

Køkkenmedhjælper

Tina Baagøe Nielsson

Rengøring

Koordinator - Rengøring

Winni Skov

Rengøring

Lisbeth Jensen

Rengøring

Dorte Holm

Rengøring

Conni Christensen

Rengøring

Tina Havmøller

Rengøring

Lene V. Hansen

Rengøring

Anitta Hansen Snedker

Rengøring

Karen Inge Jørgensen

Pedel

Leder af serviceafdelingen

Lars Søgaard

Pedel

Rasmus Bloch Thomsen

Pedel

Birte Nielsen

Pedel

Rene Rasmussen

Pedel

Arly Storgaard

Pedel

Lars Holm

Skolen ved Søen

Leder Skolen ved Søen

Anna-Sophie Trolle

Pædagogisk koordinator

Steen Bolding

Familiebehandler

Ann-Sophie Ellehuus

Familiebehandler

Anne Mikkelsen

Underviser

Khaled Saleh

Underviser

Søren Rasmussen

Underviser

Tine Toudal Eriksen

Underviser

Carsten Liedtke

Underviser

Malou Dreyer van Ee

Underviser

Joan Hansen

Underviser

Stine Skibelund Vejlø

Underviser

Stine Grønn Schack

Underviser

Charlotte Lindberg

Underviser

Brian Andersen

Underviser

Annette Thorngrim Jensen

Underviser

Charlotte Pedersen

Underviser

Heidi Bjerre

Underviser

Mads Peder Nielsen

Underviser

Jeanett Følleslev

Underviser

Henrik Tegtmeier

Underviser

Mads Nordby

Kollegie Søtofte

Daglig leder

Mahmoud Daoud

Pædagog

Bjarne Rask Sørensen

Pædagog

Marlene Rasmussen

Pædagog

Elisabeth Aminé Jensen

Pædagog

Nilas Balsvard

Pædagog

Ahmad Abdoh

Pædagog

Nynne Colling Bang

Socialrådgiver

Christina Bjørk

Pædagog

Anne Petersen

Kollegie Vestergade

Leder

Desiree Andersen

Pædagogisk koordinator

Lasse Andersen

Pædagog

Helle Lundsgård

Pædagog

Iben Bierring Jensen

Pædagog

Stine Skårup

Pædagog

Rikke Stauersbøl

Pædagog og mentor på Midtfyns Gymnasium

Tine Walther Grøndahl

Pædagog

Ann-Sofie Henneberg

Pædagog

Josefine Ballegaard

Pædagog

Lena Svendsen

Pædagog

Nanna Christiansen

Pædagog

Julie Elbæk Kramer

Pædagog

Matilde Bebe Nielsen

Pædagog

Yasemin Boztoprak

Pædagog

Pia Jørgensen

Pædagog

Marina Birch

Nyheder

20 Aug

Faglige test

To gange om året bliver eleverne systematisk testet i dansk og matematik.  

Læs nyheden
15 Aug

Pædagog søges

Ringe Kost- og Realskole søger en pædagog med tiltrædelse pr. 1. november 2019.

Læs nyheden